daybyday
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
daybyday

Un forum despre noi, sa ne impartasim sfaturi pentru o viata mai sanatoasa si mai activa
 
AcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Job sau cariera!

In jos 
+2
skorpy79
Delya
6 participanți
AutorMesaj
Delya
Admin
Admin
Delya


feminin
Numarul mesajelor : 48
Varsta : 41
Data de inscriere : 03/11/2008

Job sau cariera! Empty
MesajSubiect: Job sau cariera!   Job sau cariera! Icon_minitimeLun Noi 03, 2008 9:04 pm

[b]Job-ul este sursa cea mai mare de stress din viata noastra, dar avem nevoie, aici vom impartasi experiente si sfaturi despre cum putem face viata la serviciu mai usoara!
Sus In jos
https://daybyday.aforumfree.com
skorpy79
Moderator
Moderator
skorpy79


feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 44
Data de inscriere : 03/11/2008

Job sau cariera! Empty
MesajSubiect: Re: Job sau cariera!   Job sau cariera! Icon_minitimeMar Noi 04, 2008 9:42 pm

deocamdata sunt in impas in ceea ce priveste serviciul
acum sunt MAMA si atat
bine, bine, ca imi sare dan in cap...si sotie
imi e dor de copiii de la scoala
dar din pacate aici nu pot profesa,nush ce voi face cand va trebui sa merg la munca
Sus In jos
criX
Vizitator




Job sau cariera! Empty
MesajSubiect: Re: Job sau cariera!   Job sau cariera! Icon_minitimeMar Noi 04, 2008 9:54 pm

Job sau cariera??!!! destul de sensibil subiectul!
Job, ar fi raspunsul meu! In Romanika actuala ca sa faci cariera trebuie sa rezisti, sa stai ca bolovanu' doar ca sa devii cel mai vechi in breasla.
Da-ti si voi un exemplu de domeniu in care poti sa faci cariera!
Stim cu totii ca suntem inconjurati de oameni care vor sa avanseze in salturi, numitii "pupincuristi", putin periaj la personajul X ca sa emane cateva laude la adresa lui sau ceva abilitati comune(gen fumatori, cafengii sua alte preferinte)
Sus In jos
c@t@lin@
Moderator
Moderator
c@t@lin@


feminin
Numarul mesajelor : 19
Varsta : 44
Data de inscriere : 03/11/2008

Job sau cariera! Empty
MesajSubiect: Re: Job sau cariera!   Job sau cariera! Icon_minitimeMar Noi 04, 2008 11:38 pm

da si eu zic ca tot job, cel putin cu 2 copii ai mei e mai greu de facut cariera, nu spun ca nu-mi doresc o cariera, insa vad in jurul meu ca aceasta cariera iti mananca tot timpul liber si "neliber", incepi sa uiti de tine si de nevoile tale pentru ascensiune. am o prietena care lucreaza intr-o firma mare si daca cineva pleaca mai devreme de ora 18.30 de la serviciu se uita toti crucis ca pleaca asa devreme. eu nu imi doresc asa ceva pentru mine, dar fiecare are ceea ce-si doreste. eu am lucrat intr-o firma unde munca nu era apreciata, adica bagam ca minerul si nu era suficient, poate sunt naiva, poate asa este peste tot, dar uite ca nu sunt genul care pupa in partea dorsala pentru a avansa si pentru a fi bine vazut si cred eu ca din punctul de vedere al multora am de pierdut...
Sus In jos
aissela
Steluta magica
Steluta magica



Numarul mesajelor : 38
Varsta : 47
Data de inscriere : 04/11/2008

Job sau cariera! Empty
MesajSubiect: Re: Job sau cariera!   Job sau cariera! Icon_minitimeMier Noi 05, 2008 8:04 am

categoric... job...
nu mai sunt omul care sa fie casatorit ca job-ul... asta-ti trebuie daca vrei cariera...acum am un sot, am un copil adorabil... nu mai am nevoie de cariera ( cu vreo 4 ani in urma nu gandeam asa )...

cat am fost singura... lucram non-stop... la un moment dat am avut si 2 job-uri... acum... nu as mai face asta...
Sus In jos
Rodi
Steluta magica
Steluta magica
Rodi


feminin
Numarul mesajelor : 34
Varsta : 53
Data de inscriere : 05/11/2008

Job sau cariera! Empty
MesajSubiect: este necesar.......   Job sau cariera! Icon_minitimeJoi Noi 06, 2008 8:52 am

sa am un job este necesar ,ptr implinirea mea totala!!Si ptr implinirea financiara desigur!!Dar am muncit destul la diferiti angajatori care m-au apreciat .ori ba..........dar zic ca este destul si a venit momentul sa pun bazele unei mici afaceri personale!!In aceasta perioada sunt nitel descurajata de situatia pietei.dar pana creste Stefi poate se schimba treburile!!Dar ce este sigur..............nu o sa mai am alt sef in afara de mine!!Ma rog la Dumnezeu sa-mi ajute!!!
Sus In jos
Mire83
Steluta magica
Steluta magica



feminin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 40
Data de inscriere : 04/11/2008

Job sau cariera! Empty
MesajSubiect: Job sau cariera!   Job sau cariera! Icon_minitimeVin Noi 07, 2008 6:36 pm

Cu siguranta Job!
cand eram pustoiaca poate doream..cariera! vaiii..ce vise!
unde? in braila??? jobu e sigur cel mai sanatos!mai ales ca akum am si familie!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Job sau cariera! Empty
MesajSubiect: Re: Job sau cariera!   Job sau cariera! Icon_minitime

Sus In jos
 
Job sau cariera!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
daybyday :: Discutii despre noi :: Profesie-
Mergi direct la: