daybyday
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
daybyday

Un forum despre noi, sa ne impartasim sfaturi pentru o viata mai sanatoasa si mai activa
 
AcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Meniul bebelusului!

In jos 
+4
aissela
lili
skorpy79
Delya
8 participanți
AutorMesaj
Delya
Admin
Admin
Delya


feminin
Numarul mesajelor : 48
Varsta : 41
Data de inscriere : 03/11/2008

Meniul bebelusului! Empty
MesajSubiect: Meniul bebelusului!   Meniul bebelusului! Icon_minitimeLun Noi 03, 2008 8:59 pm

Aici va rog sa postati retete pentru bebelusi!
Sus In jos
https://daybyday.aforumfree.com
Delya
Admin
Admin
Delya


feminin
Numarul mesajelor : 48
Varsta : 41
Data de inscriere : 03/11/2008

Meniul bebelusului! Empty
MesajSubiect: Re: Meniul bebelusului!   Meniul bebelusului! Icon_minitimeMar Noi 04, 2008 8:40 pm

Buuun!
Azi David a papat asa :i-am facut un compotel de mere , fara zahar bineinteles, cam acrisor dar a fost tareee incantat, apoi la pranz supica cu un pic de poatrunjel, morcov si cartof, si desert biberon cu lapte tongue
Sus In jos
https://daybyday.aforumfree.com
skorpy79
Moderator
Moderator
skorpy79


feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 44
Data de inscriere : 03/11/2008

Meniul bebelusului! Empty
MesajSubiect: Re: Meniul bebelusului!   Meniul bebelusului! Icon_minitimeMar Noi 04, 2008 9:34 pm

daria a probat azi portocala
nu pot spune ca e incantata
mai incercam
Sus In jos
Delya
Admin
Admin
Delya


feminin
Numarul mesajelor : 48
Varsta : 41
Data de inscriere : 03/11/2008

Meniul bebelusului! Empty
MesajSubiect: Re: Meniul bebelusului!   Meniul bebelusului! Icon_minitimeMar Noi 04, 2008 9:44 pm

eu vreau sa-i fac si para cu mar sa vad daca ii place, si mai vreau sa-i dau si cu cereale macar 1 data pe saptamana
Sus In jos
https://daybyday.aforumfree.com
skorpy79
Moderator
Moderator
skorpy79


feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 44
Data de inscriere : 03/11/2008

Meniul bebelusului! Empty
MesajSubiect: Re: Meniul bebelusului!   Meniul bebelusului! Icon_minitimeMar Noi 04, 2008 9:44 pm

cereale ii dau seara,brei ii zice aici,am cu gust de babane,e intentionat si de vanilie
Sus In jos
lili
Testoasa
Testoasa
lili


feminin
Numarul mesajelor : 70
Varsta : 42
Data de inscriere : 04/11/2008

Meniul bebelusului! Empty
MesajSubiect: Re: Meniul bebelusului!   Meniul bebelusului! Icon_minitimeMar Noi 04, 2008 10:52 pm

noi am papat orez cu morcov(facut de mine)si piure de fructe,aaaaaaaaa si crema de orez cu laptic toate de la milupa
Sus In jos
aissela
Steluta magica
Steluta magica



Numarul mesajelor : 38
Varsta : 47
Data de inscriere : 04/11/2008

Meniul bebelusului! Empty
MesajSubiect: Re: Meniul bebelusului!   Meniul bebelusului! Icon_minitimeMier Noi 05, 2008 7:58 am

pai... alessia papa branzica cu pireut de mar sau piersica sau nectarina.... supica de legume, pireut de morcov ( nu-i prea place ), pireut de dovlecel ( asta mai merge ), cereale ( o data pe zi cereale simple si o data laptic cu cereale)... si ... sucut
Sus In jos
Delya
Admin
Admin
Delya


feminin
Numarul mesajelor : 48
Varsta : 41
Data de inscriere : 03/11/2008

Meniul bebelusului! Empty
MesajSubiect: Re: Meniul bebelusului!   Meniul bebelusului! Icon_minitimeMier Noi 05, 2008 11:23 am

Buna dimineata!
Eu sunt tareeee fericita ca a inceput david sa pape mai bine, fara sa planga , il pacalesc cu suzeta sa mai deschida guritza dar e un pas Smile)
Sus In jos
https://daybyday.aforumfree.com
aissela
Steluta magica
Steluta magica



Numarul mesajelor : 38
Varsta : 47
Data de inscriere : 04/11/2008

Meniul bebelusului! Empty
MesajSubiect: Re: Meniul bebelusului!   Meniul bebelusului! Icon_minitimeMier Noi 05, 2008 11:27 am

delia, ia 2-3 lingurite de culori diferite... o sa vezi ca va avea una preferata cu care va manca
Sus In jos
Delya
Admin
Admin
Delya


feminin
Numarul mesajelor : 48
Varsta : 41
Data de inscriere : 03/11/2008

Meniul bebelusului! Empty
MesajSubiect: Re: Meniul bebelusului!   Meniul bebelusului! Icon_minitimeMier Noi 05, 2008 11:30 am

ehe Aissela, e facuta deja chestia asta , mersi oricum, avem deja 4 linguritze :)are una preferata , nu aleade la Chicco pe care i le-am luat eu ci una de la Primii Pasi , din aceea mai micutza si mai adanca
Sus In jos
https://daybyday.aforumfree.com
aissela
Steluta magica
Steluta magica



Numarul mesajelor : 38
Varsta : 47
Data de inscriere : 04/11/2008

Meniul bebelusului! Empty
MesajSubiect: Re: Meniul bebelusului!   Meniul bebelusului! Icon_minitimeMier Noi 05, 2008 11:32 am

si alessia tot de la primii pasi prefera... cu codita albastra
iar pentru lamaie... lingurita rosie... din alta nu vrea, imi da peste mana
Sus In jos
Delya
Admin
Admin
Delya


feminin
Numarul mesajelor : 48
Varsta : 41
Data de inscriere : 03/11/2008

Meniul bebelusului! Empty
MesajSubiect: Re: Meniul bebelusului!   Meniul bebelusului! Icon_minitimeMier Noi 05, 2008 11:33 am

daaa sunt niste smecherasi, tot cu coditza albastra avem si noi Razz, eu mai nou ptr sughit ii dau portocala
Sus In jos
https://daybyday.aforumfree.com
c@t@lin@
Moderator
Moderator
c@t@lin@


feminin
Numarul mesajelor : 19
Varsta : 44
Data de inscriere : 03/11/2008

Meniul bebelusului! Empty
MesajSubiect: Re: Meniul bebelusului!   Meniul bebelusului! Icon_minitimeMier Noi 05, 2008 11:25 pm

vai dar ce de mancaciosi avem noi aici, suuuper, asa sa faceti sa scrieti tot ce papati ca maine poimaine venim sa va furam retetele.
i-am dat si eu ioanei putin suc de morcov si nu ii place, m-am cam speriat, dar se pare ca asa fac toti. mai incercam la 4 luni.
Sus In jos
diana
Steluta magica
Steluta magica



Numarul mesajelor : 9
Varsta : 37
Data de inscriere : 05/11/2008

Meniul bebelusului! Empty
MesajSubiect: Re: Meniul bebelusului!   Meniul bebelusului! Icon_minitimeMier Noi 05, 2008 11:32 pm

deci noi am mancata asa azi:
la 9 laptic
la 11 supica si legumele pasate
la 13 laptic
la 15 laptic
la 17:30 mar ras cu para si cu o lingura de cereale
la 19 un pic de tzaitzi ca plangeam
la 20:30 cereale cu laptic
ii dau mai des ca incerc sa o fac sa pape mai mult ca papa prea putin laptic,dar a cam esuat incercarea mea,decio sa revin la programul meu de dinainte ,la 3 ore jum,4
Sus In jos
Rodi
Steluta magica
Steluta magica
Rodi


feminin
Numarul mesajelor : 34
Varsta : 53
Data de inscriere : 05/11/2008

Meniul bebelusului! Empty
MesajSubiect: Re: Meniul bebelusului!   Meniul bebelusului! Icon_minitimeJoi Noi 06, 2008 12:07 pm

eu n-am diversificat inca dar.................bem suculet de citrice dimineata ptr scaunel(de portocale,clementine ))asta doar o data la doua zile si tare ne place!!In rest doar laptic........am mai baut asa ocazional patru lingurite de supica ((era de perisoare din carne de vita si cu tarhon)) si am lins cateva lingurite de ciulama de pui.........!!Asta ptr ca am impresia ca se uita la mine cand mananc.daca sunt singura acasa musai sa-l iau cu mine la bucatarie!!In rest ca si retete..............mancare aproape normala cu condimente putine si cat de multe pireuturi de fructe proaspete!!
Sus In jos
Mire83
Steluta magica
Steluta magica



feminin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 40
Data de inscriere : 04/11/2008

Meniul bebelusului! Empty
MesajSubiect: Meniul bebelusului!   Meniul bebelusului! Icon_minitimeVin Noi 07, 2008 6:31 pm

noi inca nu papam mancarika.
doar san, eventual completare(milumil) si ceai. mai nou bem si suculet de mar!
Sus In jos
Rodi
Steluta magica
Steluta magica
Rodi


feminin
Numarul mesajelor : 34
Varsta : 53
Data de inscriere : 05/11/2008

Meniul bebelusului! Empty
MesajSubiect: Re: Meniul bebelusului!   Meniul bebelusului! Icon_minitimeVin Noi 07, 2008 9:33 pm

ieri Stefi a baut suculet de sfecla rosie.............i-a placut as putea spune dar ce este mai important este ca si-a dat drumul la burtica!!Sper sa reglam problema asta ca ma saturasem de supozitoare!!
Sus In jos
aissela
Steluta magica
Steluta magica



Numarul mesajelor : 38
Varsta : 47
Data de inscriere : 04/11/2008

Meniul bebelusului! Empty
MesajSubiect: Re: Meniul bebelusului!   Meniul bebelusului! Icon_minitimeLun Noi 10, 2008 7:56 am

ieri alessia a fost foarte cuminte... a papat pireut de morcov cu branzica... 120g... de obicei nu papa mai mult de 4-5 lingurite
Sus In jos
Continut sponsorizat





Meniul bebelusului! Empty
MesajSubiect: Re: Meniul bebelusului!   Meniul bebelusului! Icon_minitime

Sus In jos
 
Meniul bebelusului!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
daybyday :: Discutii despre noi :: Bebelusii nostri-
Mergi direct la: