daybyday
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
daybyday

Un forum despre noi, sa ne impartasim sfaturi pentru o viata mai sanatoasa si mai activa
 
AcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 soacra,soacra poama acra

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
lili
Testoasa
Testoasa
lili


feminin
Numarul mesajelor : 70
Varsta : 42
Data de inscriere : 04/11/2008

soacra,soacra poama acra Empty
MesajSubiect: soacra,soacra poama acra   soacra,soacra poama acra Icon_minitimeJoi Noi 06, 2008 11:35 am

sa vorbim si despre asta sa vedem cate se lauda cu ele Razz
Sus In jos
aissela
Steluta magica
Steluta magica



Numarul mesajelor : 38
Varsta : 47
Data de inscriere : 04/11/2008

soacra,soacra poama acra Empty
MesajSubiect: Re: soacra,soacra poama acra   soacra,soacra poama acra Icon_minitimeJoi Noi 06, 2008 11:36 am

de soacra mea sa nu se ia nimeni... pentru mine este ca o a doua mama... cred ca am spus tot cu asta...
Sus In jos
lili
Testoasa
Testoasa
lili


feminin
Numarul mesajelor : 70
Varsta : 42
Data de inscriere : 04/11/2008

soacra,soacra poama acra Empty
MesajSubiect: Re: soacra,soacra poama acra   soacra,soacra poama acra Icon_minitimeJoi Noi 06, 2008 11:40 am

ce bine,tare asi fi vrut si eu sa spun acelasi lucru despre soacra mea Evil or Very Mad
Sus In jos
skorpy79
Moderator
Moderator
skorpy79


feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 44
Data de inscriere : 03/11/2008

soacra,soacra poama acra Empty
MesajSubiect: Re: soacra,soacra poama acra   soacra,soacra poama acra Icon_minitimeJoi Noi 06, 2008 8:25 pm

eu ma abtin
uneori e poama acrea,uneori e coapta si dulce....de fapt cred ca fiecare avem si zile bune si rele
soacra-mea are 3 baieti,insurati
suntem 3 fete,total diferite
e greu sa impaci pe toata lumea
Sus In jos
c@t@lin@
Moderator
Moderator
c@t@lin@


feminin
Numarul mesajelor : 19
Varsta : 44
Data de inscriere : 03/11/2008

soacra,soacra poama acra Empty
MesajSubiect: Re: soacra,soacra poama acra   soacra,soacra poama acra Icon_minitimeDum Noi 09, 2008 12:21 am

am intrat chitita sa propun acest subiect. aissela esti o norocoasa crede-ma ca ce spun eu este fffffff adevarat. soacra mea este extraordinar de acra, lamaia e mic copil pe langa ea. eu zic sa si argumentam ceea ce spunem ca sa nu zica lumea ca ne luam de viata omului asa degeaba. deci... socrul meu a murit in '91 si cumnata s-a maritat dupa cativa ani, asa ca a ramas sotul meu cu ea in casa si toate bune si frumoase, se purta ok cu mine mai ales ca am dormit la ea de 2 ori pe saptamana timp de 8 luni ca gabi era plecat din tara, dar totul a inceput cand m-am mutat acolo, asta nu i-a mai placut pentru ca deja era ceva definitiv si irevocabil, de cum m-am mutat a inceput. nu pot sa uit cand a venit la mine in timp ce asezam masa sa mancam sa-mi spuna ceva dar sa nu ma supar, ca mai intai se pun tacamurile si dupa se incalzeste mancarea sau invers ca nu ma intereseaza acest aspect si fac tot cum vreau eu si asta dupa 2 zile de cand m-am mutat acolo, statea pe un fotoliu asezat in dreptul usii de labuicatarie sa vada ce fac eu. aveam 21 ani si nu facusem in viata mea o mancare dar aveam vointa si ea parca era un junghi in coasta. si uite asa nu am rezistat decat din iul pana in dec sa stau cu ea si ne-am mutat singuri. ne luam hainele si bagajele cand era ea plecata de acasa ca sa nu faca scandal. dar nu s-a terminat. ne-am mutat si ne suna de 10 ori pe zi sa ne spuna ca ii este rau, intr-adevar e cu capul, dar ce sa-i fac eu? sa o urmez? imi pare rau nu se poate. sotului ii era mila de ea si nu-i zicea nimic. la inceput nu-i spuneam nimic din respect si acum tot din respect, dar pt mine de data asta nu-i mai trec nimic cu vederea si ma respecta si ea. cat am fost gravida cu david am plans zi de zi, nu mai suportam sa aud ca suna iar. a venit la noi in casa si a zis ca nu mai pleaca si cand i-am zis ceva mi-a zis sa merg sa ma culc ca e casa lu fisu, ca ce ea nu are voie sa vina la fisu in casa? si ma ignora. acum nu mai sufla in fata mea dar nici eu nu-i mai iert nimic, daca o lasam si taceam ajungeam eu la balamuc. am plans mult din cauza ei si mai ales cand eram gravida. dar spre fericirea mea s-a maritat si a mai incetat sa ne stresezi si m-am schimbat eu f mult, nu-i mai permit nimic si nu sufla in fata mea, ma stie de frica, sotul meu chiar se amuza. nu a venit la ziua lui david niciodata, in schimb la celalalt nepot a mers si i-am facut capul mare pe drum si nu am fost nici la ziua ei anul trecut, desi nu credea ca voi face asta. ea nu vine la nicio zi de-a noastra in schimb de ziua ei ar vrea sa mergem toti acolo. asa si anul trecut nu am mers la ziua ei, s-a dus sotul cu david, eu am ramas acasa si de ziua mea a venit sa-mi aduca un buchet de flori desi nu am invitat-o, i-am spus sotului ca nu o invit ca m-am saturat sa ma ia de proasta si sa aiba satisfactia de a ma refuza. fisa a facut copil la 34 ani si ce o mai compatimea, iar eu la 22 cand eram gravida ma innebunea si ma facea sa plang si sa ma cert cu al meu. pfuai cate sunt de spus si cat m-am enervat acum ca mi-am amintit de ea. nu va spun ca dupa ce imi intinde nervii la maxim imi spune ca ma iubeste, iar eu ii spun ca nu am nevoie de dragostea ei, o mai apuca si sa ma pupe. a venit intr-o zi si a deschis o discutie care m-a facut sa iau foc si am inceput sa tip la ea, s-a ridicat sa plece ca de ce vb cu ea asa, iar sotul meu mi-a luat apararea, ce m-am mai bucurat. i-as da o bataie.....
Sus In jos
c@t@lin@
Moderator
Moderator
c@t@lin@


feminin
Numarul mesajelor : 19
Varsta : 44
Data de inscriere : 03/11/2008

soacra,soacra poama acra Empty
MesajSubiect: Re: soacra,soacra poama acra   soacra,soacra poama acra Icon_minitimeDum Noi 09, 2008 12:32 am

asa mi-am mai amintit ceva. cand ne-au scos nasii la biserica dupa nunta am dat o masa la ea ca acolo stateam cu parintii mei, nasii, fratele si un unchi de-al sotului si se trezeste si ea:' stiti ce a facut catalina? a varsat macaroanele pe jos. bai am simtit ca iau foc ca ma arunc in gatul ei, am zis ca nu-i adevarat. va dati seama ca nimeni nu a ras la gluma ei insa eu m-am simtit tare prost mai ales ca nu era adevarat, dar cce sa fac sa ma apuc sa explic oamenilor cum sta treaba? faza a fost asa. ea a deschis pachetul de spaghete sa puna la ciorba si dupaia l-a pus in dulap in picioare, iar eu cand am deschis usa sa iau ceva am avut ghinionul sa cada desi nu era vina mea ca nu l-a pus ea culcat si chiar si daca ar fi fost cum zicea ea nu era subiect de discutie frate. bai eu nu pot iubi un asemenea om, nu va spun ca are pretentia sa-i spun mama, mi-a reprosat asta si i-am spus ca am o mama care m-a facut si doar ei ii spun asa ca ea nu merita acest lucru si nici azi nu-i spun asa. cand stateam la ea si ma enerva ma duceam in camera noastra si plangeam si sotul venea la mine si intra peste noi ca ce e casa ei si nici in casa ei nu are voie sa mai stea? i-am spus ca-i facem loc intre noi sa dormim impreuna. m-a adus in stare sa-i spun multe. s-au intamplat acum 7 ani toate acestea dar sunt marcata si inca nu pot sa uit, de fapt cred ca nu am sa uit niciodata. tot timpul a profitat de faptul ca sotului meu ii era mila de ea, insa in timp l-am schimbat eu si acum nu mai tace nici el si o repede de nu se vede.
Sus In jos
Continut sponsorizat





soacra,soacra poama acra Empty
MesajSubiect: Re: soacra,soacra poama acra   soacra,soacra poama acra Icon_minitime

Sus In jos
 
soacra,soacra poama acra
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
daybyday :: Discutii despre noi :: Propuneri subiecte de discutie-
Mergi direct la: