daybyday
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
daybyday

Un forum despre noi, sa ne impartasim sfaturi pentru o viata mai sanatoasa si mai activa
 
AcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure?

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
lili
Testoasa
Testoasa
lili


feminin
Numarul mesajelor : 70
Varsta : 42
Data de inscriere : 04/11/2008

de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure? Empty
MesajSubiect: de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure?   de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure? Icon_minitimeMar Noi 04, 2008 10:19 pm

am tinut mult sa vb despre acest lucru dintr-un singur motiv:am fost casatorita cu o persoana care-i cam placea "viata",din aceasta casnicie am fetita cea mare cu care ma mandresc dar dupa ce am ajuns la divort am simtit ca totul s-a schimbat in bine,bineinteles dar.........simteam ca sunt privita cu ochi rai de unele persoane si chiar evitam sa mai spun ca sunt divortata,iar acum stau si ma gandesc de ce?de ce noi femeile care divortam suntem privite asa oare nu avem si noi dreptul sa ne bucram de tot ce e mai frumos pe lume nu meritam si noi sa fim respectate si iubite?nu avem dreptul sa spunem STOP suferinta si bine ai venit viata linistita si lipsita de stres si asteptare..............cu toate vrem o fam fericita si chiar acum spun si nu-mi mai e jena ca acum chiar sunt fericita si nu regret o clipa de tot ce am facut.......si acum ma refer la faptul ca am ales o viata linistita si nu numai pentru mine ci si pentru fetita mea care merita tot cei mai bun si merita sa fie protejata si sa se mandreasca cu TATAL care o creste si o iubeste.asa ca cele care ati trecut prin ceva asemanator sa priviti lumea in ochi si cu capul sus pentru ca ati ales sa fiti fericite si sa nu suferiti pentru ca nu se merita.viata e frumoasa,important e sa stii si sa vrei sa o traiesti asa cum vrei,pupik
Sus In jos
c@t@lin@
Moderator
Moderator
c@t@lin@


feminin
Numarul mesajelor : 19
Varsta : 44
Data de inscriere : 03/11/2008

de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure? Empty
MesajSubiect: Re: de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure?   de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure? Icon_minitimeMar Noi 04, 2008 11:32 pm

felicitari lili pentru "curajul" de a fi fericita, eu cred ca esti un exemplu pentru multe femei care stau si inghit magariile si se complac intr-un calvar alaturi de "persoana iubita". BRAVO!!!!!!!!!!
Sus In jos
aissela
Steluta magica
Steluta magica



Numarul mesajelor : 38
Varsta : 47
Data de inscriere : 04/11/2008

de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure? Empty
MesajSubiect: Re: de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure?   de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure? Icon_minitimeMier Noi 05, 2008 8:15 am

felicitari, lili
sa stii ca sunt si barbati care simt la fel...
sotul meu a mai fost casatorit si are o fetita; aceasta locuieste cu mama ei;
cand ne-am cunoscut, din discutiile avute cu el mi-am dat seama cat de mult a suferit... 7 ani, cat a durat prima lui casnicie a trait in minciuna, certuri... urat... nu am crezut nici macar o clipa ca ar mai dori sa-si intemeieze o familie dupa cat de mult a suferit...
de aceea, cererea in casatorie m-a surprins foarte tare...
oricum, il admir pentru ca reusit sa ia viata de la capat si voi face tot ce-mi sta in putere ca viata noastra impreuna sa fie total diferita de ce a fost inante de a ne cunoaste
Sus In jos
lili
Testoasa
Testoasa
lili


feminin
Numarul mesajelor : 70
Varsta : 42
Data de inscriere : 04/11/2008

de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure? Empty
MesajSubiect: Re: de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure?   de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure? Icon_minitimeMier Noi 05, 2008 6:50 pm

ai dreptate codruta si actualul meu sot a trecut prin ceva asemanator si sincera sa fiu imi pare rau sa spun dar din pacate sunt si femei rele
Sus In jos
c@t@lin@
Moderator
Moderator
c@t@lin@


feminin
Numarul mesajelor : 19
Varsta : 44
Data de inscriere : 03/11/2008

de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure? Empty
MesajSubiect: Re: de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure?   de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure? Icon_minitimeMier Noi 05, 2008 11:31 pm

aissela eu cred ca daca el te-a cerut in casatorie a simtit ca esti diferita si ca-l poti face fericit. eu sunt convinsa ca femeile sunt mai rele decat barbatii cand vine vorba de inselat sau provocat. barbatii se dau mult mai usor de gol decat femeile, iar ele calca peste orice pentru a-si atinge scopul. dar nu mai tine de subiect ceea ce am patit eu, asa ca STOP
Sus In jos
diana
Steluta magica
Steluta magica



Numarul mesajelor : 9
Varsta : 37
Data de inscriere : 05/11/2008

de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure? Empty
MesajSubiect: Re: de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure?   de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure? Icon_minitimeMier Noi 05, 2008 11:42 pm

si sotul meu a mai fost casatorit o data si are o fetita de 9 ani,andreea.eu am trecut peste multe greutati din cauza asta...nu a fetei,ci a faptului ca a mai fost casatorit.fata locuieste cu mama ei si vine la noi in vacanta de vara.
Sus In jos
lili
Testoasa
Testoasa
lili


feminin
Numarul mesajelor : 70
Varsta : 42
Data de inscriere : 04/11/2008

de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure? Empty
MesajSubiect: Re: de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure?   de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure? Icon_minitimeMier Noi 05, 2008 11:46 pm

cand eram casatorita cu primul sot mai toata lumea imi spunea "CE BARBAT TI-AI MAI LUAT SI TU!VAI DE TINE"dupa ce au auzit ca am divortat,au inceput sa ma vb pe la spate ca ai vazut?lili si-a lasat barbatul!pai da bai nene l-am lasat ca eram satula de toate cate am tras alaturi de el si vroiam sa fiu si eu fericita si sa am o fam de care sa ma mandresc,nu un papitoi cu care nu puteam iesi in lume care se ducea cu toate...........nu am cuvinte sa va spun si lipsea noptile de acasa,sau venea batut si beat.acum chiar nu inteleg lumea care ma critica si ma sosoteste pe la spate,oricum eu sunt cu inima impacata si cred ca am facut ce e mai bine pentru mine si fetita mea,si pot spune ca am incredere in barbatelul meu si simt cu adevarat ca e numai al meu
Sus In jos
diana
Steluta magica
Steluta magica



Numarul mesajelor : 9
Varsta : 37
Data de inscriere : 05/11/2008

de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure? Empty
MesajSubiect: Re: de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure?   de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure? Icon_minitimeMier Noi 05, 2008 11:50 pm

felicitari pt curaj lili!iti doresc sa fi fericita alaturi de sotul si copii tai!
Sus In jos
lili
Testoasa
Testoasa
lili


feminin
Numarul mesajelor : 70
Varsta : 42
Data de inscriere : 04/11/2008

de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure? Empty
MesajSubiect: Re: de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure?   de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure? Icon_minitimeJoi Noi 06, 2008 12:02 am

ms diana si incurajez toate femeile care trec prin ce am trecut eu sa mearga mai departe si sa nu sufere ca nu se merita,viata e frumoasa si toate sunt trecatoare
Sus In jos
c@t@lin@
Moderator
Moderator
c@t@lin@


feminin
Numarul mesajelor : 19
Varsta : 44
Data de inscriere : 03/11/2008

de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure? Empty
MesajSubiect: Re: de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure?   de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure? Icon_minitimeSam Noi 08, 2008 11:53 pm

pai normal lili ca e numai al tau daca tot timpul esti racita si trebuie sa te trateze, iar dupa ce iti trece tie il apuca pe el Razz
Sus In jos
Continut sponsorizat





de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure? Empty
MesajSubiect: Re: de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure?   de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure? Icon_minitime

Sus In jos
 
de ce sunt privite cu ochi rai femeile divortate sau mamele singure?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
daybyday :: Discutii despre noi :: Viata de cuplu-
Mergi direct la: